"35.000 isim ile Türkiye'nin en iyi isim analiz sitesi..."

Grafoloji

          Grafoloji (yazı bilimi) : 
          İmzadan ve El Yazısından Karakter Analizi

        Grafoloji Türkçe ifadesiyle Yazıbilim, el yazısından ve imzadan karakter tahlili yapmaya çalışan bir çalışma sahasıdır. Grafoloji adı üstünde ne bir fal ne bir medyumluktur, pozitif bir bilim dalıdır.
        Grafoloji, sayesinde eldeki veriler değerlendirilerek karakter analizi yapılır. Gerekli verilerin hepsi kişinin el yazısında ve imzasında bulunur. El yazısı veya imzaya bakarak kişinin ruh halini ve karakteristik özelliklerini tespit edebilmek mümkündür. İnsan, hem ruh hem beden durumunu ister istemez yazısına veya imzasına yansıtıyor. 
        Avrupa ve Amerika'da sıklıkla başvurulan bu bilim dalı. İstihbarat teşkilatları olayları çözümlemek, büyük şirketler eleman alımında isabetli karar vermek, eğitimciler öğrencilerini daha iyi tanıyabilmek için imza ve yazıdan karakter tahlili yapmaya sıkça başvuruyor. Türkiye'de çok fazla uygulama alanı bulunmayan bu dal, Adli Tıp Kurumu'nda genellikle sahtecilik olaylarını çözümlemede ve Adliyelerde davalarda Bilirkişi uzmanlık alanı olarak karşımıza çıkar.
 
NOT: En kısa haliyle  Yazı bir uyarı veya bir zorlama olmadan çizgisiz kâğıda imzalı ve tarihli olarak yazılmalıdır. En az 3 paragrafdan oluşan yazı ve imza ile yorum yaptırabilirsiniz.
 
Yazıdan iyi bir analiz yapılabilmesi için;
 
Çözümlenecek yazı kesinlikle kurşun kalemle yazılmış olmamalıdır. Dolma kalemle yazılan yazıdan daha iyi netice alınır.
Yazı bir uyarı veya bir zorlama olmadan çizgisiz kâğıda imzalı ve tarihli olarak yazılmalıdır. En az 3 paragrafdan oluşmalıdır ki karakter analizi gerçeğe yakın olsun
Yazı sahibinin özgeçmişi hakkında gerekli ve doğru bilgileri edinmeli; cinsiyeti, yaşı, sosyal durumu ve öğrenim derecesi bilinmesi halinde çok daha iyi netice alınır.